Zondacrypto w oku cyklonu
Zondacrypto w oku cyklonu: Od lidera rynku do wielkiej afery finansowej Giełda Zondacrypto (dawniej BitBay), niegdyś największa platforma kryptowalutowa w Polsce, znalazła się w stanie głębokiego kryzysu strukturalnego i wizerunkowego, który w kwietniu 2026 roku przerodził się w otwartą aferę finansową. Problemy z wypłatami środków klientów, wielomilionowe śledztwo prokuratorskie, doniesienia o powiązaniach z rosyjską mafią oraz kontrowersje wokół lobbingu przy tworzeniu krajowych przepisów o kryptoaktywach postawiły markę na krawędzi upadku. Kronika rebrandingu: Od BitBay do Zondacrypto Platforma przeszła długą drogę ewolucji wizerunkowej: 2014 rok: Sylwester Suszek zakłada giełdę pod nazwą BitBay.Listopad 2021 roku: Giełda ogłasza rebranding i zmienia nazwę na Zonda.2023 rok: Następuje kolejna modyfikacja nazwy na obecną – Zondacrypto. Marzec 2022 roku: Założyciel Sylwester Suszek znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a stery w firmie przejmuje Przemysław Kral. Wybuch afery i ...